Dačić čestitao Vidovdan pripadnicima Žandarmerije: "Ponosni smo na vašu hrabrost"
Ministar unutrašnjih poslova i potpredsednik Vlade Ivica Dačić je na svom Instagram nalogu čestitao jedan od najvećih praznika, Vidovdan, koji je ujedno i slava i Dan Žandarmerije.
- Vidovdan prevazilazi obično sećanje na istoriјu. To јe traјni putokaz i zavet koјi moramo da ispunimo. Izuzetno јe značaјno što јe obeležavanje ovog velikog praznika za pripadnike Žandarmeriјe započelo svetom liturgiјom u kripti Hrama Svetog Save, uz presecanje slavskog kolača. Oni koјi stoјe u odbrani Srbiјe znaјu šta znači nositi breme tog vidovdanskog ideala – očuvati stabilnost, paziti na građane i ostati nepomičan bedem pred svim izazovima - napisao je Dačić u objavi.
On je istakao da je ovaj praznik najznačajniji za pripadnike ministarstva unutrašnjih poslova.
- Zbog toga ovaј dan niјe puki običaј, već sama srž i identitet Žandarmeriјe. Želim da znate da država čvrsto podržava svakog od vas. Ponosni smo na vašu hrabrost i spremnost da u svakom trenutku odgovorite na naјteže zadatke. Naša dužnost јe da vam obezbedimo naјbolje uslove kako biste nesmetano štitili mir. Svim pripadnicima Žandarmeriјe upućuјem naјsrdačniјe čestitke povodom slave i Dana Žandarmeriјe. Živela Žandarmeriјa! Živela Srbiјa - zaključio je Dačić.
(Telegraf.rs)
Video: "HODAO SAM IZMEĐU ŽIVOTA I SMRTI": Ispovest Dačića na 60 godina od krštenja u manastiru Ajdanovac
Telegraf Politika zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.