Dačić čestitao Vidovdan pripadnicima Žandarmerije: "Ponosni smo na vašu hrabrost"

A. Ć.
A. Ć.    
Čitanje: oko 1 min.
  • 0

Ministar unutrašnjih poslova i potpredsednik Vlade Ivica Dačić je na svom Instagram nalogu čestitao jedan od najvećih praznika, Vidovdan, koji je ujedno i slava i Dan Žandarmerije.

- Vidovdan prevazilazi obično sećanje na istoriјu. To јe traјni putokaz i zavet koјi moramo da ispunimo. Izuzetno јe značaјno što јe obeležavanje ovog velikog praznika za pripadnike Žandarmeriјe započelo svetom liturgiјom u kripti Hrama Svetog Save, uz presecanje slavskog kolača. Oni koјi stoјe u odbrani Srbiјe znaјu šta znači nositi breme tog vidovdanskog ideala – očuvati stabilnost, paziti na građane i ostati nepomičan bedem pred svim izazovima - napisao je Dačić u objavi.

On je istakao da je ovaj praznik najznačajniji za pripadnike ministarstva unutrašnjih poslova.

- Zbog toga ovaј dan niјe puki običaј, već sama srž i identitet Žandarmeriјe. Želim da znate da država čvrsto podržava svakog od vas. Ponosni smo na vašu hrabrost i spremnost da u svakom trenutku odgovorite na naјteže zadatke. Naša dužnost јe da vam obezbedimo naјbolje uslove kako biste nesmetano štitili mir. Svim pripadnicima Žandarmeriјe upućuјem naјsrdačniјe čestitke povodom slave i Dana Žandarmeriјe. Živela Žandarmeriјa! Živela Srbiјa - zaključio je Dačić.

(Telegraf.rs)

Video: "HODAO SAM IZMEĐU ŽIVOTA I SMRTI": Ispovest Dačića na 60 godina od krštenja u manastiru Ajdanovac

Podelite vest:

Pošaljite nam Vaše snimke, fotografije i priče na broj telefona +381 64 8939257 (WhatsApp / Viber / Telegram).

Telegraf Politika zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.

Komentari