Vučić: Da se postaramo da na izborima bude obezbeđeno najbolje za budućnost Srbije
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić pozvao je građane da se na predstojećim izborima postaraju da za budućnost Srbije bude obezbeđeno ono što je najbolje.
"Mi, zajedno sa vama, da se postaramo da za budućnost Srbije obezbedimo ono što je najbolje. I da pobedimo! Da ih pobedimo jače i ubedljivije nego ikada!", rekao je Vučić na skupu "Srbija jedna porodica".
On je zahvalio građanima na podršci i što su sve ove godine bili uz Srbiju.
"Živela Srbija, do konačne pobede!", naveo je Vučić.
Dodao je da je ponosan na to što je živeo za Srbiju, a ne od svoje Srbije i naveo da će se to videti u godinama koje dolaze.
"Ako vi budete smatrali da vam moja pomoć i podrška nije potrebna, mene ne morate da sklanjate, sam ću se skloniti. Kao što sam vam to rekao bezbroj puta, ovde u ovoj zgradi ću da ostavim čiste račune, jer nisam ukrao ni jedan jedini dinar, nisam primio ni jednu dnevnicu, nikakve putne troškove, nikada ništa nisam uzimao od države. Živeo sam za državu, živeo sam za svoju Srbiju, a ne od svoje Srbije", rekao je Vučić.
Istakao je da niko nikada neće moći ništa da mu pronađe, jer nikada ništa nije uzeo od države.
Istakao je da će pobeda na izborima biti uskoro i da će slavlje nakon pobede trajati jednu noć.
"Slavićemo samo tu jednu noć i biće brže nego što mislite. Ali moraćemo da radimo svi zajedno. Za pobedu! Za pobedu i to uskoro! Za naš narod na Kosovu i Metohiji, u Republici Srpskoj, Crnoj Gori, Severnoj Makedoniji, svuda! Za našu Srbiju! Za sve one ljude koji su trpeli teror godinu i po dana i za one koji su sprovodili teror, jer će i oni biti zajedno sa nama", rekao je Vučić.
Dodao je da su ljudi na današnji skup ispred Skupštine Srbije došli nasmejani, zagledani u budućnost i puni vere u budućnost.
"Ljudi su ovde došli nasmejani, ponekad ljuti na neke druge koji su nas terorisali, ali ljudi koji nisu besni. Ljudi zagledani u budućnost, ljudi puni vere, bez obzira koju veru ispovedaju. Ljudi puni nade, ljudi puni nade za sebe i svoju decu, za svoje roditelje. I ja znam da večeras neće biti ni prevrnutih kontejnera, ni zapaljenih zgrada, ni razbijanih glava, niti bilo čega sličnog", rekao je Vučić.
On je zamolio sve koji su došli na skup da se isto onako kako su došli, mirno, veselo, uz pesmu, vrate svojim kućama.
Vučić je na kraju skupa podigao zastavu Srbije i ponovo zahvalio građanima na podršci i čestitao Vidovdan.
(Telegraf.rs/Tanjug)
Video: Humanoidni roboti odigrali "moravac" ispred Narodne skupštine
Telegraf Politika zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.