Vučić: Za nekoliko nedelja podneću ostavku, naša lista na predstojećim izborima zvaće se "Ujedinjena Srbija"

Z. K.
Z. K.    ≫   
Čitanje: oko 6 min.
  • 0

Predsednik Aleksandar Vučić rekao je na velikom skupu "Srbija jedna porodica" da se poslednji put obraća kao predsednik pred tolikim brojem ljudi i da će za nekoliko nedelja podneti ostavku!

Predsednik Srbije je izašao na binu na platou ispred Doma Narodne skupštine uz bakljadu i povike "Aco Srbine" i "Vučić Aleksandar".

- Hvala Beograda, hvala Srbijo, hvala vam na veličanstvenom dočeku. Još jednom hvala što vam na ovako užasno teškom vremenu nije bilo teško da dođete da budemo ujedinjeni - rekao je Vučić na početku obraćanja.

Vučić je rekao da smo 2012. godine živeli u beznađu i da je državna kasa bila prazna.

- Nije bilo novca ni za isplatu penzija. Za ovih 14 godina uradili smo mnogo toga i promenili mnogo toga, ne ja, već vi, ništa ne bismo mogli da nije bilo građana Srbije koji su verovali u promene. Sačuvali smo mir, slobodu, nezavisnost naše zemlje, zaposlili više od 550.000 ljudi, otvarali fabrike širom zemlje, doveli milijarde investicija, gradili zemlju... Kada smo zajedno i ujedinjeni možemo sve. Vi ste ti koji su znali da sačuvaju Srbiju u odsudnom trenutku. Danas penzioneri žive bolje, ali moraju da žive još bolje.  Naši radnici moraće da imaju veće plate. Nikada nisam zadovoljan i uvek možemo više. Mnogo smo grešaka napravili, postavili smo ljude, a nisu zasluživali vaše poverenje, brinuli su o sebi, a ne o vama - rekao je Vučić.

Predsednik je podsetio da smo za 14 godina prošli kroz mnoge krize.

- Ali uvek smo bili zajedno i ujedinjeni. Danas je Srbija među najbrže rastućim zemljama u Evropi, do kraja godine bićemo treći, sledeće godine prvi po stopi rasta, to ne kažem ja, tako kaže MMF - rekao je Vučić.

"POSLEDNJI PUT SE OBRAĆAM PRE OVOLIKO LJUDI KAO PREDSEDNIK SRBIJE"

Naglasio je da se poslednji put obraća na nekom skupu kao predsednik države.

- Ovo je poslednji da se pred ovolikim brojem ljudi obraćam kao predsednik,  četrnaest godina verno služim svojoj zemlji na svakom mestu i u svakom trenutku, volim Srbiju više nego bilo šta. U svakom trenutku mi je samo Srbija bila u mislima i samo sam se za Srbiju borio. Nikada nikome drugome nisam hteo da služim već samo vama građanima Srbije i svojoj jedinoj otadžbini. Ovo su moji poslednji dani i nedelje kao predsednika. Stajao sam čvrst kao stena i uspravan kao jablan štiteći svoju jedinu zemlju - rekao je Vučić.

Predsednik se osvrnuo i na proteste u Srbiji i blokade fakulteta.

- Pokušali su pre godinu i po dana da nam sruše zemlju! Pokušali su spolja da nam unište Srbiju. Zašto bi im odgovaralo da Srbija napreduje brže od drugih? Hteli su Srbiju na kolenima. Fakultete i škole su pretvorile u odbore političkih stranaka. Hteli su da kažu da nemate pravo da mislite drugačije. Pokušali su da ukinu demokratiju. I nisu za to kriva ta naša deca, nisu krivi studenti, samo su naivno poverovali da oni odlučuju o tome. Bili su igračka u tuđim rukama. Za sve su imali vremena, samo sa ljudima iz svoje zemlje nikada nisu hteli da razgovaraju, nema stranca sa kojim nisu razgovarali, samo sa nama nisu hteli, a mi i danas pružamo ruku i kažemo: "1001 put ćemo da vam pružimo ruku, izmanipulisani ste, praštamo vam, ali nismo naivni i nećemo vam zaboraviti jer bi nam se to ponovilo". Razorili bi nam zemlju, a to više ne smemo nikome da dopustimo - rekao je Vučić.

"MORAMO DA ŽURIMO U BUDUĆNOST"

Vučić je naglasio da moramo da žurimo u budućnost:

- Naša obaveza je da uvek budemo uz sve građane i hoću da se zahvalim Mađarima, Bošnjacima i da ih zamolim da razmisle i kažu sebi ko im je izgradio više puteva, bolnica... Za mene je važno da izađem pred vas sa nekoliko stvari. Od avgusta meseca ovakvi roboti proizvodiće se ovde. Moramo da otvaramo data centre, obezbedimo energetski sistem, otvaramo nove gasne elektrane, male nuklearke jer će struja biti najvažnije dobro u našoj zemlji. Da po svaku cenu čuvamo vojnu neutralnost. Da se ponosimo snagom svojih aviona, svojom vojskom, policijom... Tada ste slobodni. Tada znate da ste uvek sposobni. Videće sutra snagu svoje vojske. Srbija samostalno donosi odluke. Da kvarimo svoja prijateljstva poput Narodne Republike Kine i sa Rusima nećemo. Mi svoje prijatelje kada je teško ne bacamo i ne odričemo se. Moramo našem narodu da ponudimo jedinstvo, a ne podele. Pokušali su da odvoje deke i bake od naših roditelja i roditelje od dece. Naš je poziv svima njima upućen, razlikujte se, ali razgovarajte jedni sa drugima.

Predsednik je najavio i velike promene.

- Menjaćemo mnogo toga u zdravstvu. Moraće usluga da bude bolja, kada dođe pacijent, on je Bog za svakog lekara i svaku medicinsku sestru. Moramo da promenimo naš obrazovni sistem, a ne da imamo političke parazite koji traže sve više para, a za decu sve manje znanja. Za dve godine prosečna plata biće 1400 evra, a prosečna penzija 650 evra. Mere za naše najsiromašnije čućete za dva dana. Sad ćemo penzionerima koji su siromašniji mnogo više da pomažemo. Molim funkcionere da na svakom mestu učine sve što je moguće, a ne izabran sam na funkciju pa devet meseci ne mogu da primim sindikate, da ne izlazim iz službenih kola, ja sam Bog. Nisi niko i ništa, a narod je Bog - naglasio je Vučić.

"ZA NEKOLIKO NEDELJA PODNEĆU OSTAVKU NA MESTU PREDSEDNIKA"

Precizirao je da će za nekoliko nedelja podneti ostavku na mestu predsednika i da je njegov predlog da se lista SNS na predstojećim izborima zove "Ujedinjena Srbija".

- Hvala koalicionim partnerima koji su neretko bili uz nas, hvala što su bili uz nas i podizali Srbiju. Još nekoliko nedelja biću predsednik i onda podnosim ostavku. Rekao sam predsedniku SNS da ću na predstojećim izborima, ukoliko to budu želeli, zajedno sa vama pomoći da dobijemo narodno poverenje. Moj predlog, koji su prihvatili, jeste da se lista zove "Ujedinjena Srbija". Verujem da ćemo da ih pobedimo ubedljivije nego ikada. Izaći ćemo sa tim kako ćemo dalje da pomažemo našem narodu ma gde god da živi. Pomilovaću mnoge ljude u narednom periodu, naše i njihove, jer su i oni naši, mi smo jedna porodica. Neću moći sve, ali sve one koji su iz neznanja, nehata, počinili neka dela - rekao je Vučić.

Zahvalio se svima koji su prethodnih godina bili uz Srbiju i najavio pobedu na izborima.

- Slavićemo tu jednu noć i biće brže nego što mislite. Za pobedu i to uskoro, za naš narod na KiM i RS, Crnoj Gori, Severnoj Makedoniji, svuda. Za našu Srbiju! Za sve koji su trpeli teror i sve koji su sprovodili teror jer će i oni biti sa nama. Večeras znam da neće biti razbijenih glava i prevrnutih kontejnera. Veselo se uz pesmu vratite kućama, a mi zajedno sa vama da se postaramo da za budućnost Srbije uradimo ono što je najbolje. Ajmo Srbijo! Ajmo pobeda! Srećan nam Vidovdan - rekao je Vučić.

HUMANOIDI I NAJVEĆA SRPSKA ZASTAVA

Vučić i drugi zvaničnici, podsetimo, pozvali su građane da dođu na skup i da izraze svoje mišljenje o prioritetima u razvoju zemlje i da ujedno ukažu na probleme sa kojima se suočavaju u svakodnevnom životu. Skup je inače počeo u prepodnevnim satima dečijim programom dok je muzički deo počeo oko 18 sati.

Učesnici skupa su pre obraćanja Vučića mogli da vide humanoidne robote kako na bini igraju "moravac" dok je prethodno doneta i razvijena najveća srpska zastava do sada koja je prema najavama duga više od 500 metara i široka 10 metara. Zastavu je od Ulice kneza Miloša do Doma Narodne skupštine nosio veliki broj učesnika skupa.

Građani su imali priliku i da na glasačkim listićima zaokruže pet od 15 ponuđenih oblasti koje su im prioritetne, ali i da iskažu svoja zapažanja i ukažu na probleme koji nisu među ponuđenim temama.

Direktor Kancelarije za Kosovo i Metohiju Petar Petković rekao je da je na skup došlo i više od 5.000 Srba iz svih krajeva Kosova i Metohije kako bi podržali predsednika Aleksandra Vučića i njegovu politiku.

(Telegraf.rs)

Video: Humanoidni roboti odigrali "moravac" ispred Narodne skupštine

Podelite vest:

Pošaljite nam Vaše snimke, fotografije i priče na broj telefona +381 64 8939257 (WhatsApp / Viber / Telegram).

Telegraf Politika zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.

Komentari