Gradonačelnik Kragujevca već treći dan pešači do Beograda, na skup 27. juna

E. T.
E. T.    
Čitanje: oko 1 min.
  • 0

Gradonačelnik Kragujevca, Nikola Dašić, već treći dan pešači do Beograda kako bi stigao na veliki narodni skup zakazan za subotu 27. jun. Krenuo je iz svog rodnog sela Dobrača.

- Pešačim za svoju porodicu, za svoje selo, svoj grad, svoju zemlju, a baš zbog svih njih pešačim da dam podršku svom predsedniku Aleksandru Vučiću“, poručuje Nikola Dašić odgovarajući na pitanje zašto se odlučio na ovako radikalan i fizički zahtevan korak i zašto zapravo pešači.

Nakon uspešno savladane prve deonice od Dobrače do Topole, gradonačelnik Kragujevca Nikola Dašić, u pratnji šestoročlanog tima u kojem je i jedna dama, nastavio je svoj nesvakidašnji pešački podvig. Drugog dana ovog marša podrške, grupa prešla je nove kilometre ka Mladenovcu, pokazujući spremnost da ličnim primerom i ozbiljnim fizičkim naporom stane iza svojih uverenja. Potom su nadstavili dalje ka svom cilju, bez obzira na umorne noge i velike žuljeve.

Dašić ističe da ga posebno raduju reakcije ljudi na terenu. Dodatnu snagu kragujevačkom gradonačelniku i njegovim saputnicima pruža snažna podrška meštana šumadijskih sela kroz koja prolaze, ali i brojne pozitivne reakcije i poruke ohrabrenja koje stižu putem društvenih mreža.

Video: "HODAO SAM IZMEĐU ŽIVOTA I SMRTI": Ispovest Dačića na 60 godina od krštenja u manastiru Ajdanovac

Podelite vest:

Pošaljite nam Vaše snimke, fotografije i priče na broj telefona +381 64 8939257 (WhatsApp / Viber / Telegram).

Telegraf Politika zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.

Komentari