Vučić: U nedelju potpisivanje ugovora za završetak Hrama Svetog Save

M. M.
M. M.    
Čitanje: oko 1 min.
  • 0

Predsednik Srbije Aleksandar Vučić izjavio je da će u nedelju biti potpisan ugovor za završetak Hrama Svetog Save u Beogradu.

"U nedelju, u sedam ujutru potpisujem ugovor o završetku Hrama Svetog Save, poslednjih 6,5 miliona evra obezbeđujemo, time završavamo sav mozaik, sve. Posle nam ostaje samo održavanje, da promenimo spoljna svetla u budućnosti, ali unutra će biti apsolutno najlepši hram", rekao je Vučić u Inđiji u razgovoru sa građanima koji pešače iz Novog Sada i drugih mesta ka Beogradu kako bi učestvovali na skupu "Srbija - jedna porodica'' koji će biti održan 27. juna na platou ispred Doma Narodne skupštine.

Dodao je da će nakon toga, u nedelju biti prikaz novih sistema u Batajnici, a da će potom na Pasuljanskim livadama biti prikazana vojna vežba sa gađanjem na preko 50 kilometara.

"Odatle posećujemo jednu porodicu u Senjskim rudnicima", rekao je Vučić.

Govoreći o vojnoj vežbi, naveo je da će to biti prvi put da se koriste neki dronovi i da se gađa određenim sredstvima.

Predsednik je rekao da će potom otići i u Ravanicu, gde će biti i patrijarh srpski Porfirije.

Dodao je da ga raduje što će sutra biti otvaranje deonice auto-puta od Adrana kod Kraljeva do Preljine kod Čačka na Moravskom koridoru.

(Telegraf.rs/Tanjug)

Video: Studenti FSU prikazuju veštinu mačevanja na sceni

Podelite vest:

Pošaljite nam Vaše snimke, fotografije i priče na broj telefona +381 64 8939257 (WhatsApp / Viber / Telegram).

Telegraf Politika zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.

Komentari