Đurić u Panama Sitiju sa ministrom spoljnih poslova Argentine

A. N.
A. N.    
Čitanje: oko 1 min.
  • 0

Ministar spoljnih poslova Srbije Marko Đurić sastao se u Panama Sitiju u okviru 56. Generalne skupštine Organizacije američkih država (OAD) sa ministrom spoljnih poslova, međunarodne trgovine i vera Argentine Pablom Kirnom sa kojim je razgovarao o jačanju veza dve zemlje.

Kako se navodi u saopštenju Ministarstva spoljnih poslova, sagovornici su se saglasili da odnose Srbije i Argentine karakteriše velika bliskost u pogledu poštovanja osnovnih principa međunarodnog prava, a uz postojeći potencijal za saradnju, stvara se snažan osnov za dalje unapređenje odnosa dve zemlje.

Dodaje se da je Đurić tokom razgovora posebno istakao da bismo cenili učešće Republike Argentine na Specijalizovanoj izložbi Ekspo 2027 u Beogradu, uputivši poziv toj zemlji da se pridruži najvećem međunarodnom događaju koji će Srbija organizovati naredne godine.

Ministar je istakao da Srbija visoko ceni principijelnu poziciju Argentine po pitanju nepriznavanja jednostrano proglašene nezavisnosti tzv. Kosova, kao i podršku koju Argentina pruža Srbiji u međunarodnim organizacijama.

Šef srpske diplomatije uputio je poziv ministru Kirnu da poseti Srbiju, ocenivši da bi ta poseta bila dodatni podsticaj jačanju političkog dijaloga i sveukupne bilateralne saradnje Srbije i Argentine.

U saopštenju se dodaje da je ministar Kirno istakao da Argentina visoko ceni napor koji Srbija ulaže u stvaranju mostova sa zemljama Latinske Amerike.

(Telegraf.rs/Tanjug)

Video: Grom napravio haos kod Čačka! Od udara pregoreli kućni aparati i ruteri, oluja pokidala drveće!

Podelite vest:

Pošaljite nam Vaše snimke, fotografije i priče na broj telefona +381 64 8939257 (WhatsApp / Viber / Telegram).

Telegraf Politika zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.

Komentari