Predsednik Vučić razgovarao sa demonstrantima ispred Predsedništva: "Dijalogom rešavamo probleme"
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić izašao je danas ispred zgrade Predsedništva na Andrićevom vencu kako bi lično razgovarao sa okupljenim demonstrantima, među kojima su bili i nezadovoljni radnici Gradskog saobraćajnog preduzeća (GSP).
Iako je dolazak predsednika među okupljene građane deo prisutnih dočekao zvižducima, situacija je ubrzo prerasla u otvoren razgovor. Vučić je saslušao prisutne i zvanično primio listu njihovih zahteva.
U objavi na zvaničnom Instagram nalogu "buducnostsrbijeav", predsednik je istakao važnost direktne komunikacije.
- Izašao sam pred demonstrante koji su došli da protestuju ispred predsedništva Srbije i razgovarao sa njima. Deo radnika GSP-a me je dočekao zvižducima, a ja sam bio srećan što sam, ipak, mogao da razgovaram sa njima - piše.
Predsednik je najavio da će institucije hitno reagovati na iznete probleme. Prema njegovim rečima, u saradnji sa gradskim vlastima već je pokrenuta procedura za analizu zahteva radnika.
- I ovom prilikom se pokazalo da razgovorom, dijalogom, možemo da rešavamo probleme - zaključio je Vučić u svojoj poruci.
(Telegraf.rs)
Video: Vučić u poseti UAE
Telegraf Politika zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.