Vučić razgovarao sa predsednikom Irana: Istaknut značaj očuvanja mira u svetu
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić razgovarao je danas sa predsednikom Islamske Republike Iran Masudom Pezeškijanom preko telefona, objavio je na svom Instagram nalogu.
- Dobar i otvoren razgovor sa predsednikom Pezeškijanom tokom kojeg sam istakao da Srbija pozdravlja prekid oružanih dejstava i hrabre političke odluke koje vode smirivanju tenzija, dijalogu i trajnom miru, kao i nastavku razgovora i saradnje. Naglasio sam i značaj obnove pogođenih područja i povratka ekonomskog razvoja u središte političkih i društvenih prioriteta, jer su upravo stabilnost, ekonomski napredak i međusobno povezivanje država najčvršći temelji mira, kako za Bliski istok, tako i za širu međunarodnu zajednicu - napisao je Vučić u objavi.
On je dodao i da je Srbija posvećena međunarodnom dijalogu i miru u svetu.
- Srbija će nastaviti da podržava svaki odgovoran napor ka pravednijem, bezbednijem i mirnijem svetu, uverena da se trajna rešenja grade dijalogom, uzajamnim uvažavanjem i kompromisom. Razmenili smo mišljenja i o drugim aktuelnim regionalnim i globalnim temama, kao i o značaju očuvanja mira, stabilnosti i međunarodne bezbednosti u vremenu velikih geopolitičkih izazova - zaključio je Vučić.
(Telegraf.rs)
Video: Predsednik Vučić: Pronađen eksploziv kod gasovoda na području Kanjiže
Telegraf Politika zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.